Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 października 2018
ŚWIĘTO TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ – WARSZAWA 09.10.2018 r.W samo południe 9 października 2018 roku w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa rozpoczęły się uroczystości związane ze świętem Terenowych Organów Administracji Wojskowej /27.10/ Województwa Mazowieckiego.

Organizatorem i gospodarzem uroczystości był Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie.

W przedsięwzięciu brali udział zaproszeni goście ( Dowódcy i Kierownicy jednostek i instytucji wojskowych, przedstawiciele samorządów i innych jednostek organizacyjnych na co dzień współpracujących z WSzW i WKU, weterani i kombatanci/ oraz żołnierze i pracownicy wojska WSzW w Warszawie i WKU z terenu Województwa Mazowieckiego.

W swoich wystąpieniach /Szef WSzW i zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP/ podziękowali za rzetelną pracę i osiągnięte wyniki przez poszczególne komórki organizacyjne TOAW. Podziękowania również zostały skierowane do przedstawicieli instytucji na co dzień wspierających nas w realizacji postawionych zadań.

Święto TOAW było również okazją do uhonorowania osób osiągających najwyższe wyniki w działalności służbowej. Z wielką przyjemnością i satysfakcją informuję, że w tej grupie znalazło się aż 7 przedstawicieli WKU z Ostrołęki, i tak:

  1. Złoty Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” odebrali: mjr Sławomir KOŚNICA – Szef Wydziału Rekrutacji WKU i Pan Andrzej LASKOWSKI – referent prawno-administracyjny WKU;
  2. Srebrnym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” zostali uhonorowani: Pani Iwona, Małgorzata Maryniak – specjalista WR i Pani Agnieszka KOWALSKA - inspektor WR;
  3. Brązowymi Medalami „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” zostali wyróżnieni: Pani Marzena KOŚNICA – starszy referent WPMiAR, Pan Piotr GOLAN – specjalista WPMiAR oraz Grzegorz, Bartosz WOJCIECHOWSKI – starszy informatyk WKU.

Ponadto Szef WSzW w Warszawie uhonorował „Medalami Pamiątkowymi upamiętniającymi 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości”: ppłk Krzysztofa GEMZĘ – Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ostrołęce, Piotra GOLANA – specjalistę WPMiAR oraz Starostę Makowskiego Pana Zbigniewa DEPTUŁĘ i płk rez. Kazimierza, Włodzimierza ZABIELSKIEGO – byłego Komendanta WKU w Ostrołęce.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w służbie i pracy na zajmowanych stanowiskach służbowych.

Część oficjalną uroczystości zakończył świetny występ zespół artystyczny Bartosza KUCZYKA.

ppłk Krzysztof GEMZA

 

 

generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce
Sienkiewicza 45
07-409 Ostrołęka
tel. 261384419
fax. 261384410
wkuostroleka@ron.mil.pl

    
  • BIP